Kurtka motocyklowa i co dalej?

Ok, mamy już fotelik, nawet zamówiliście pewnie odpowiedni kask… Zaczęliście jednak zastanawiać się nad odpowiednią kurtką motocyklową i nagle doszło do was to, że jeśli wasza pociecha nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi i ewentualną kolizją, to po prostu nie wsiądziecie z nią na jednoślad? Tak, też uważam, że jest to wybitnie odpowiedzialne podejście, które zasługuje na pochwałę.

W pierwszym poście, mówiłam na temat ciuszków o rozmiarze 110 centymetrów, niestety jak sama szukałam kurtki motocyklowej dla mojego dziecka, nie znalazłam nic mniejszego niż 120 cm i był to konkretnie model Jofama Junior, która kosztowała w okolicach 500 złotych.

Zdecydowałam się na zakup i nie żałuję! 10 cm różnicy nie było wybitnie straszne, gdyż posiada ona ściągacz w pasie i regulację długości rękawów. Dzięki temu, była ona dobra przez dwa sezony, a nie tylko jeden!

Coś na temat samej kurtki?

Membrana DRYWAYR gwarantuje najmłodszym wysoki komfort, świetny przewiew, dzięki czemu nie ma obaw o brak przepuszczalności powietrza, dodatkowo warto wspomnieć o pełnej wodoodporności, co może przydać się w czasie deszczu, w końcu niektóre mamy decydują się dużo dłuższe trasy ze swoimi 5-latkami, ja sama nie wiem czy bym się odważyła jechać dalej niż 20-50 kilometrów, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę ograniczenia prędkości.

Dysponuje ona odpinanym ocieplaczem, dzięki któremu kurtka sprawdzi się zarówno w przypadku gorących dni letnich i poranków w nieco chłodniejszym okresie. Sierpień w tamtym roku nas nie rozpieszczał, zwłaszcza w momentach, gdy musiałam zawieść mojego synka do przedszkola, a przecież czym najlepiej? Oczywiście motocyklem, tak żeby wszyscy koledzy zobaczyli.

Na barkach i ramionach znajdują się protektory z możliwością regulacji położenia i są one w stanowczości wystarczające, gdyż jeśli pociecha siedzi przypięta w foteliku motocyklowym, to nie ma szans żeby dotknęło plecami asfaltu w czasie szlifu.

Jak pewnie zauważyliście, jestem osobą przezorną i boję się takiej wywrotki bardzo mocno.