Dziecięce buty motocyklowe – czyli najbardziej bolesny wydatek.

Kochane, możecie uznać, że to co mówię jest stekiem bzdur, lecz postaram się wam zaprezentować kilka istotnych informacji. Otóż uważam, że buty motocyklowe dla dzieci, które są jedynie pasażerami na naszym motocyklu, są w pełni zbędnym elementem zdroju!

Dlaczego tak jest?

Otóż po co naszemu dziecku, systemy antypoślizgowej podeszwy, która ma zapobiegać ślizganiu na dźwigni zmiany biegów. Nie potrzebują one również specjalnych wzmocnień, które motocykliści wykorzystują przy większości dźwigni, a jedyne buty dziecięce na motocykl jakie udało mi się znaleźć, które są dostępne od ręki w sensownych rozmiarach, to profesjonalny model SIDI Stinger za 950 złotych… Halo! Nawet ja w tak profesjonalnym i drogim obuwiu motocyklowym nie jeżdżę, a w końcu to ja prowadzę jednoślad!

Jakie więc buty dla dzieci wybrać?

Trampki też są złe, ponieważ nie spełniają kryteriów bezpieczeństwa i naszą pociechę może zacząć podwiewać, przez co również się przeziębi. Jedynym sensownym rozwiązaniem, są wysokie buty sportowe, które doskonale będą usztywniać kostkę, ścięgna i pięty… Mówiąc krótko, ja mojemu dziecku kupuję buty do koszykówki!

Większość z was się pewnie zaśmieje, jednak kosztują one 250 złotych (mówię o naprawdę profesjonalnych i oryginalnych modelach), posiadają doskonałą wentylację, więc syn nie skarży się na temperaturę i pot, a dodatkowo doskonale usztywniają stopę i można w nie wpuścić bez problemu spodnie. Swoją drogą, wyglądają one również niesamowicie szałowo.

Mogłabym pisać o popularnych modelach takich butów bez końca, ale wolę skupić się na oszczędnościach, ponieważ te buty po jednym sezonie motocyklowym i tak będą już zbyt małe na dziecko, a ich stan będzie naprawdę niesamowicie dobry, więc warto poszukać kupca na nie. W przypadku modeli motocyklowych, prawdopodobnie sytuacja będzie identyczna, jednak wątpię, że ktoś odkupi te buty po cenie wynoszącej połowę wartości, w końcu to nadal będzie granica 500 złotych – czyli kwoty, za którą można kupić nowe, buty motocyklowe średniej klasy.